اطلاعات نرم افزار باشگاه مشتریان

۱۳۹۸/۷/۱۳
۰ نظر

اطلاعات نرم افزار باشگاه مشتریان

اولین سوال قبل از راه اندازی یک باشگاه مشتریان این است که شما به دنبال چه هستید , آیا باشگاه مشتریان برای کسب و کار شما نیاز است یا خیر ؟ آیا شما امکان پیاده سازی یک سری سیاست برای کسب و کار خود را دارید ؟ شما قادر هستید برنامه های مربوط به سیاست فروش را به مدت حداقل برای 6 ماه اجرا کنید یا خیر ؟ این سوالات را بپرسید و اگر پاسخ شما مثبت بود ادامه بدهید , اینجا هیچ تغییر آنی قرار نیست اتفاق بی افتد و این را بدانید باشگاه مشتریان قرار نیست تمام مشکلات شما را رفع کند , این موارد و مسائل درج شده بر اساس تجربه 15 ساله بازاریابی و فروش به همراه ارتباط مستقیم 7 ساله با مدیران کسب و کارهای مختلف تنظیم گردیده و در اختیار شما سروران گرامی قرار میگیرد.

ابتدای به امر در مورد باشگاه مشتریان و اهدافی که میبایست در باشگاه مشتریان دنبال شود اشاره میکنم. هدف ما از راه اندازی باشگاه مشتریان وفادار سازی است ( loyalty ) , وفادار سازی مشتری , این نکته را بخاطر بسپارید ( وفادار سازی مشتری ). چه عواملی در وفادار سازی مشتری تاثیر دارد , من به اختصار به شما سروران گرامی توضیح میدهم.

1- کیفیت کالا و خدمات 2- محیط کسب وکار شما 3- نحوه برقراری ارتباط شما با مشتریان

شما چنانچه محیط خوب و ارتباط خوبی با مشتریان داشته باشید ولی کالا و خدمات شما دارای کیفیت مورد انتظار مشتری نباشد عملیات وفادار سازی با مشکل مواجه میگردد. پس برای وفادار سازی ما به هر 3 گزینه نیاز داریم. مثال رستورانی را برای شما میزنم که محیط لوکسی دارد و پرسنل همه آموزش دیده هستند و برخورد فوق العاده ای با مشتریان دارند ولی غذا کیفیت مناسبی ندارد ( بارها برای همه ما این اتفاق افتاده ) , به نظر شما از هر 100 نفر چند نفر مجدد به این رستوران مراجعه میکنند ؟؟؟؟

پس ما با در نظر گرفتن این که شما به کیفیت و محیط کسب و کار خود اهمیت میدهید و نواقص احتمالی را شناسایی و رفع میکنید به مبحث نحوه برقراری ارتباط با مشتری میپردازیم.

برای همه ما پیش آمده شاهد این باشیم که 2 سوپر مارکت کنار هم با اندازه , امکانات و شرایط تقریبا یکسانی کنار هم قرار دارند , قاعدتا باید مشتریان بین این  2 سوپر مارکت تقسیم شوند ولی ما بیشتر اوقات شاهد این هستیم که یکی سهم بیشتری از مشتریان آن محل دارد , وقتی در بطن ماجرا وارد میشویم نحوه برخورد فروشنده است که بر روی ما تاثیر میگذارد تا انتخاب کنیم از کدام یک خرید کنیم , یک برخورد گرم باعث میشود ما آن فروشنده را انتخاب کنیم نه آن سوپر مارکت !!!! بله حقیقت رشد در شرایط یکسان همین نکته است.

حال به اصل مطلب برویم : باشگاه مشتریان چه کاری برای ما انجام میدهد, در مثال بالا از تاثیر رفتار فروشنده بر مشتری گفتیم *** این نکته را در نظر بگیرید مشتریان دوست دارند مورد توجه قرار بگیرند *** نکته جادویی توجه کردن به مشتری است , باشگاه مشتریان این حس توجه را به مشتری القا میکند * شما یک مشتری ویژه برای ما محسوب میگردید* , باشگاه مشتریان به شما این فرصت را میدهد تا با مشتری خود دقایقی را به گپ و گفت بگذرونید , از اون اطلاعات و مشخصاتی را بپرسید و در انتها با لبخندی از مشتری خداحافظی کنید. این مکالمه شامل دریافت اطلاعات هویتی مشتری , شغل , علاقه مندی ها و خریدش میگردد. باشگاه مشتریان این امکان را میدهد تا به مشتری خودتون یک کارت هوشمند ارائه بدهید * این کارت حس مثبت ویژه بودن را به مشتری القا میکند * کارتی با مشخصات فروشگاه و یا کسب و کار شما که قرار است داخل کیف مشتری شما قرار بگیرید و هر بار او کیف پول خود را باز میکند کارت اهدایی شما را ببیند , این کارت به غیر از القای حس ویژه بودن یک حس دیگر را به مشتری القا میکند و آن هم این است * من از جایی خرید میکنم که معتبر است *. بله این از معجزات یک کارت ساده است که در یک فرآیند وفادارسازی مشتری شاهد تاثیرات آن بر روی یک کسب وکار هستیم. هر بر مشتری ما به ما مراجعه میکند ما از طریق کارت هوشمند شناسایی میکنیم , نیازی نیست نام همه مشتریان را به خاطر بسپاریم , نیاز نیست بدانیم آخرین بار کی به مراجعه کرده و خرید آن چه بود , همه این موارد را نرم افزار به ما میگوید , نرم افزار میگوید نام مشتری ما چیست , آخرین بار کی خرید کرده و چه کالا یا خدماتی را خریداری کرده , این بار فقط نیاز هست ما از او یک سوال بپرسیم , از خرید قبلی خود راضی بودید ؟؟ این ارتباطی موثر با مشتری است. این همان توجه ایی است که مشتری نیاز دارد , به یاد داشته باشید افزایش فروش با تسخیر قلب ها اتفاق می افتد.

نرم افزار باشگاه مشتریان آریا پرداز چه امکاناتی دارد و گروه آریا پرداز چه خدماتی را در اختیار شما قرار میدهد.

1- دسته بندی مشتریان بر اساس گروه : (توضیحات) مشتری که یک بار در ماه از شما خرید میکند جایگاه برنزی دارد و مشتری که در هفته یکبار از شما خرید میکند جایگاهی نقره ای باید داشته باشد , این تمایز بین مشتریان باعث رضایمندی مشتریان وفادار و از سوی دیگر باعث تحرک مشتریان برای به دست آوردن رتبه و جایگاه بالاتر جهت دریافت تخفیفات بیشتر میگردد. گروه بندی شامل ارتقا خودکار مشتریان بر اساس خرید و یا دفعات مراجعه بیشتر میباشد. ( وقتی اجرا میشه بی نظیره )

2- اختصاص امتیاز , تخفیف یا اعتبار بر اساس نوع خرید: ( کالا یا خدمات ) و جایگاه مشتری در گروه . (توضیحات) مشتری از شما 100 هزار تومان خرید نموده , نرم افزار به صورت اتوماتیک کارت و یا حساب کاربری مشتری مبلغ 10 هزار تومان شارژ میکند تا مشتری از اعتبار به دست آمده در خرید های بعدی استفاده نماید. ین عمل باعث میشود مشتری برای خرید های بعدی باز هم به شما مراجعه نماید.وقتی شما این اعتبار را در قالب تخفیف برای خرید بعدی به مشتری میدهید یک اتفق جالب دیگر هم میافتد *** مشتری شما در مقابل تبلیغات رقبا ایمن میشود *** همانند یک واکسن , غالبا تبلیغات بر مبنای تخفیف میباشد و مشتری شما در مواجه با تبلیغات رقبا به خودش میگوید من که تخفیف خودم را از شما به صورت دائمی دریافت میکنم چر بید ریسک کنم و برای یک بار تخفیف به جای دیگری مراجعه کنم !!!!

3- کارت هدیه : بیایید دایره ارتباطی مشتریان را حالا هدف قرار بدهیم  ما مشتریان وفادار به خود را تبدیل به سفرای تبلیغاتی میکنیم , با کارت های هدیه میتوانیم از این دایره ارتباطی استفاده کنیم , بدون آنکه از آنها درخواست کنیم برای ما تبلیغ کنند مشتریان خود را وادار به تبلیغ میکنیم , کافیست به هر مشتری 2 کارت هدیه با مبلغی هدیه بدهیم **( این مبلغ هدیه همان تخفیفی است که قرار بود در انتهای خرید به مشتری بدهید , تفاوت اینجاست که شما اول به مشتری خود این مبلغ را به عنوان هدیه میدهید )**, خود مشتریان اقدام به توضیح این کارت های هدیه در بین دوستان , خانواده و همکارانشون میکنند و تبلیغ خوب بودن شما را انجام میدهند , آنها به اطرافیان خود میگویند که شما یک مجموعه خوب هستید و اگر به کالا و یا خدماتی که شما عرضه میکنید نیاز دارند با این کارت های هدیه به شما مراجعه کنند. حال هر فردی که کارت هدیه را در اختیار دارد به شما مراجعه میکند , حتی شده برای یکبار !!!!!

4- ارسال پیامک : ممکن است شما فراموش کنید از مشتری خود بابت خریدش تشکر کنید!! نرم افزار باشگاه مشتریان آریا پرداز این پیام تشکر را بعد از خرید از طرف شما به مشتری ارسال میکند و از میزان اعتبار به دست آمده باخبرش میکند , همچنین روز تولد مشتری یک پیامک تبریک تولد برایش ارسال میکند و حتی اگر شما یک برای روز تولدش هدیه ای برایش در نظر گرفته باشید , آگاهش میکند *** هدف ما ایجاد حس متفاوت بودن است *** این نرم افزار به مشتریان شما توجه میکند.

5- گزارش گیری : به زبانی خیلی ساده به شما میگوید امروز چه میزان فروش داشته اید  , آیا فروش امروز شما از دیروز بیشتر بوده , نرم افزار به شما میگوید یک شنبه ها فروش شما کاهش میباید و باید به فکر راه حلی برای روزهای یکشنبه باشیم , این گزارش گیری ها به شما کمک میکند تا بدانید مشتریان شما از کدام مناطق به شما مراجعه میکنند , چه کالاها و خدمات شما بیشتر مورد استقبال قرار میگیرد و کدام کالاها محبوبیت کمتری دارند , چه چیزی بهتر از این

 6- روز های هفته : روزهای هفته خودتون رو ارزش گذاری کنید , حالا که متوجه شدیم یک شنبه ها فروش کمتری داریم بیاییم یک شنبه ها رو با ارزش کنیم , این نرم افزار باشگاه مشتریان آریا پرداز است که این قابلیت رو به شما میدهد , فقط کافی است تا سفارش بدید و باشگاه مشتریان خودتون رو راه اندازی کنید

7- ده ها قابلیت سری دیگر هم وجود دارد که به دلیل عدم وجود قانون کپی رایت نمیتوانیم به شما بگوییم , ولی اگر شما نرم افزار باشگاه مشتریان ما را خریداری کنید آنها را مشاهده میکنید و میتوانید از این امکانات استفاده کنید و در قسمت آموزش ها نحوه کار کردن با آهنا را فرا بگیرید .

8- آپدیت ها و امنیت اطلاعات : نرم افزار باشگاه مشتریان آریا پرداز به صورت دوره ای آپدیت میشود و امکانات جدید بر روی آن به صورت رایگان در اختیار شما قرار میگیرد , از لحاظ امنیت هم نگران نباشید اگر لازم باشد ما با شما قرارداد محرمانگی اطلاعات میبندیم , ما به خود و کاری که انجام میدهیم ایمان داریم.

9- به تمام خریداران نرم افزار باشگاه مشتریان یک سرویس کامل آموزش باشگاه مشتریان و نحوه پلن نمودن کسب و کار به رایگان اهدا میگردد. این حق مشتریان ماست که از تجربیات ما استفاده کنند و کسب و کاری موفق داشته باشند . ما همیشه کنار شما هستیم و به بودن کنار شما افتخار میکنیم.

۰ نظر داده شده
دیدگاه خود را بنویسید